Numer kierunkowy 0331 / +64331Numer kierunkowy 0331 / +64331 (Nowa Zelandia)


Prefiks 0331 to kod obszaru dla Rangiora, Amberley, Culverden, Darfield, Cheviot, Kaikoura. A Rangiora, Amberley, Culverden, Darfield, Cheviot, Kaikoura znajduje się w Nowa Zelandia. Jeśli jesteś poza Nowa Zelandia i chcesz zadzwonić do osoby w Rangiora, Amberley, Culverden, Darfield, Cheviot, Kaikoura, oprócz numeru kierunkowego potrzebny jest kod kraju kraju, z którym chcesz połączyć się. Kod kraju dla Nowa Zelandia to +64, więc jeśli jesteś w Polska i chcesz zadzwonić do osoby w Rangiora, Amberley, Culverden, Darfield, Cheviot, Kaikoura, musisz podać numer telefonu tej osoby zaczynający się od +64331.

W tym przypadku pominięto zero przed kodem obszaru.

Znak plus na początku numeru telefonu może być zazwyczaj używany w tym formacie. Jednak częściej zastępuje się znak plus sekwencją liczb, która powiadamia sieć telefoniczną, że chcesz wybrać numer telefonu w innym kraju. ITU zaleca użycie 00, która to sekwencja jest również używana w wielu krajach, w tym we wszystkich krajach europejskich.

Jako alternatywę do +64331, która to sekwencja musi poprzedzać numer telefonu osoby w Rangiora, Amberley, Culverden, Darfield, Cheviot, Kaikoura, aby zadzwonić do niej z Polska, można również użyć 0064331.
Przelicznik numer telefonu