Numer kierunkowy Marsaxlokk, GudjaMiasto lub region:Marsaxlokk, Gudja

Numer kierunkowy:

67     (+356 67)
67     (+356 67)

Kraj:

Malta

Przelicznik numer telefonu

Numer kierunkowy Marsaxlokk, Gudja


Numer kierunkowy do Marsaxlokk, Gudja to 67. Dla fikcyjnego numeru telefonu 2343504 oraz numeru kierunkowego 67, numer, który należy wybrać, to 67 2343504. A Marsaxlokk, Gudja znajduje się w Malta.

Prefiks w postaci numeru kierunkowego przypisuje numer telefonu abonenta do określonej lokalizacji. Występują inne rodzaje prefiksów oprócz numeru kierunkowego: prefiksy numerów międzynarodowych, prefiksy operatorów sieci komórkowych oraz prefiksy innych usług. Takie prefiksy są ze sobą łączone z różnych względów. Jeśli nawiązywane jest połączenie zagraniczne, a odbiorca połączenia korzysta z telefonu stacjonarnego, telefoniczny Zagraniczny numer kierunkowy jest łączony z numerem kierunkowym oraz numerem abonenta. Dla fikcyjnego numeru telefonu 2343504, numeru kierunkowego 67 (Marsaxlokk, Gudja) oraz telefonicznego Zagraniczny numer kierunkowy 00356, numer, który należy wybrać, to 00356 67 2343504. Jeżeli nawiązywane jest połączenie z telefonem komórkowym, telefoniczny kod krajowy jest łączony z prefiksem operatora sieci komórkowej oraz numerem abonenta. W przypadku nawiązywania połączenia z abonentem znajdującym się w tym samym kraju, można pominąć telefoniczny Zagraniczny numer kierunkowy. Natomiast w przypadku połączenia krajowego nawiązanego pomiędzy użytkownikami telefonów stacjonarnych, w wielu krajach można także pominąć numer kierunkowy, o ile obaj abonenci są przypisani do takiego samego numeru kierunkowego. Zwłaszcza w krajach, w których abonenci mogą zachować ten sam numer telefonu po przeprowadzce do innej lokalizacji lub miejscowości, numer kierunkowy – w tym przypadku 67 – należy również wybrać.

Zarówno prefiks krajowy, jak i w numer kierunkowy zawierają jedną lub więcej cyfr, które poprzedzają właściwy prefiks. Takie cyfry informują centralę telefoniczną o tym, że następujące cyfry oznaczają numer kierunkowy lub prefiks krajowy i o tym, że te cyfry nie stanowią części ciągu właściwego numeru telefonu. W przypadku numerów kierunkowych, jest to najczęściej cyfra zero, natomiast w przypadku prefiksów krajowych, kraje Europy Zachodniej, większość krajów Afryki, Ameryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu stosuje zalecenie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego i używa dwóch zer. Jednak nie wszystkie kraje stosują się do tego zalecenia, np. kraje korzystające z systemu wybierania numerów w Ameryce Północnej używają prefiksu 011, a Japonia stosuje prefiks 010.

Usługi dostępne za pośrednictwem prefiksów usługowych mogą wiązać się z opłatami naliczonymi nie tylko przez firmy telekomunikacyjne, ale także z opłatami naliczonymi przez firmy, które oferują takie usługi. Dlatego pewna liczba firm o wątpliwej reputacji oferuje usługi, które są mało przydatne, ale wiążą się z naliczaniem wysokich opłat. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje dochody, takie firmy dążą do tego, by osoby dzwoniące pozostawały na linii jak najdłużej. Organy nadzoru regularnie podejmują działania przeciwko takim usługodawcom, ale to nie wystarcza. Poza specjalnymi numerami, które można zidentyfikować za pomocą ich prefiksów, występują także numery szybkiego wybierania. Najbardziej znane z nich to numery alarmowe: 112 w Europie oraz 911 w Ameryce Północnej. Z takich numerów można korzystać na terenie całego kraju i nie trzeba wprowadzać prefiksów, np. nie trzeba podawać telefonicznego Zagraniczny numer kierunkowy +356 (00356) lub numeru kierunkowego 67 (Marsaxlokk, Gudja).

Najczęściej numer telefonu osoby dzwoniącej jest wysyłany do odbiorcy połączenia i jest wyświetlany na urządzeniu. Chociaż można ukryć swój numer telefonu, co ma sens ze względu na ochronę danych, odrzucenie takiego połączenia przez odbiorcę nie powinno zaskoczyć osoby dzwoniącej. Wiele osób chce wiedzieć, kto do nich dzwoni, i dlatego takie osoby odrzucają połączenia anonimowe.

Jeśli jesteś poza Malta i chcesz zadzwonić do osoby w Marsaxlokk, Gudja, oprócz numeru kierunkowego potrzebny jest Zagraniczny numer kierunkowy, z którym chcesz połączyć się. Zagraniczny numer kierunkowy dla Malta to +356 (00356), więc jeśli jesteś w Polska i chcesz zadzwonić do osoby w Marsaxlokk, Gudja, musisz podać numer telefonu tej osoby zaczynający się od +356 67. W tym przypadku pominięto zero przed kodem obszaru. Dla fikcyjnego numeru telefonu 2343504, numeru kierunkowego 67 (Marsaxlokk, Gudja) oraz telefonicznego Zagraniczny numer kierunkowy 00356, numer, który należy wybrać, to 00356 67 2343504.