Numer-kierunkowy Czechy

Wpisz nazwę kraju lub jego numer kierunkowy:Kraj:Czechy

zagraniczny numer kierunkowy:

+420

00420

Czas lokalny:

00:17

Domena najwyższego poziomu:

cz

Przelicznik numer telefonu


Uwagę:
Tutaj NIE wolno pominąć początkowego zera z krajowego numeru kierunkowego. W ten sposób z numeru '01869 1711869' powstanie zagraniczny numer kierunkowy '+420.01869 1711869'.


Numery kierunkowe Czechy...

Numer kierunkowy Czechy


Telefoniczny zagraniczny numer kierunkowy dla Czechy to +420 (00420). Jeśli jesteś poza Czechy i chcesz zadzwonić do osoby w South Bohemian, , oprócz numeru kierunkowego potrzebny jest zagraniczny numer kierunkowy, z którym chcesz połączyć się. zagraniczny numer kierunkowy dla Czechy to +420 (00420), więc jeśli jesteś w Polska i chcesz zadzwonić do osoby w South Bohemian, , musisz podać numer telefonu tej osoby zaczynający się od +420 38. Dla fikcyjnego numeru telefonu 2711869, numeru kierunkowego 38 oraz telefonicznego zagraniczny numer kierunkowy +420, numer, który należy wybrać, to +420 38 2711869.

Znak plus na początku numeru telefonu może być zazwyczaj używany w tym formacie. Jednak częściej zastępuje się znak plus sekwencją liczb, która powiadamia sieć telefoniczną, że chcesz wybrać numer telefonu w innym kraju. ITU zaleca użycie 00, która to sekwencja jest również używana w wielu krajach, w tym we wszystkich krajach europejskich. Jako alternatywę do +420 38, która to sekwencja musi poprzedzać numer telefonu osoby w South Bohemian, , aby zadzwonić do niej z Polska, można również użyć 00420 38. Dla fikcyjnego numeru telefonu 2711869, numeru kierunkowego 38 oraz telefonicznego zagraniczny numer kierunkowy 00420 (Czechy), numer, który należy wybrać, to 00420 38 2711869.

Nawet w przypadku odebrania połączenia międzynarodowego, numer osoby dzwoniącej może skrywać usługę, za którą jej dostawca nalicza dodatkową opłatę. Takie połączenia są najczęściej wykonywane w Afryce – np. połączenia z telefonicznym kodem kraju +2xx – i celem tych podmiotów jest zachęcenie odbiorcy połączenia do oddzwonienia. Wybranie takiego numeru często wiąże się z obciążeniem zaangażowanego abonenta wysokimi opłatami, dzięki którym wzbogaci się firma, która najpierw wykonała połączenie mające wprowadzić w błąd jego odbiorcę. Im dłużej trwa takie połączenie, tym wyższe będą opłaty. Dlatego należy zachować ostrożność przed próbą oddzwonienia na nieznane i zagraniczne numery telefonów. Najczęściej abonenci znają prefiksy numerów związanych z drogimi usługami w swoich krajach, ale identyfikacja takich usług wg zagranicznych numerów telefonów często nie jest możliwa.

Jeżeli abonent korzysta z telefonu komórkowego i ktoś do niego zadzwoni, to kraj, w którym znajduje się urządzenie mobilne, nie ma znaczenia. To, czy połączenie jest międzynarodowe oraz to, czy telefoniczny zagraniczny numer kierunkowy – w tym przypadku +420 (00420, Czechy) – powinien zostać wprowadzony, zależy wyłącznie od tego, czy powyższe urządzenie mobilne korzysta z usług operatora sieci komórkowej tego samego kraju jak osoba dzwoniąca. Lokalizacja urządzenia mobilnego nie ma znaczenia. Jednak, w określonych przypadkach, lokalizacja może mieć znaczący wpływ na opłaty za połączenie. Jak tylko urządzenie mobilne wybierze numer zagranicznej sieci komórkowej, zostaną naliczone opłaty za roaming. Takie opłaty obciążą właściciela powyższego urządzenia, niezależnie od tego, czy on lub ona jest odbiorcą połączenia, czy też osobą dzwoniącą. Opłaty za roaming zostały w dużym stopniu zniesione na terenie Unii Europejskiej, więc dodatkowe opłaty nie będą naliczane w przypadku korzystania z urządzenia mobilnego na terenie innego kraju należącego do Unii Europejskiej. Jednak korzystanie z takiego urządzenia poza Unią Europejską może wiązać się z wysoką, dodatkową opłatą. Opłaty roamingowe są zwłaszcza wysokie na pokładzie samolotu lub statkach, które są wyposażone we własną sieć komórkową. Dlatego przed podróżą należy sprawdzić obowiązujące opłaty roamingowe w danym kraju lub zachować ostrożność, wybierając tryb samolotowy w urządzeniu na okres podróży.

Kod kraju Czechy (Prefiks)